-
29.02.2024 r. została udostępniona publikacja prezentująca zaktualizowane dane zebrane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 „Ludność na rynku pracy w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021-wersja uaktualniona” .
Bieżące wydanie publikacji związane jest z aktualizacją danych o poziomie wykształcenia i jest wynikiem ustalenia poziomu wykształcenia dla osób, dla których wcześniej nie został on przypisany. W związku z tym możliwe było precyzyjniejsze wyliczenie struktury wykształcenia jak również wskaźników związanych z rynkiem pracy dla znacząco większej grupy osób.
-
31.01.2024 r. udostępniliśmy publikację prezentującą wyniki NSP 2021, obejmujące szereg informacji o budynkach i mieszkaniach oraz ich wyposażeniu „Warunki mieszkaniowe w Polsce w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021” .
W publikacji zamieszczono dane ze spisów 2011 i 2021 pozwalające na obserwację zmian zachodzących w tym ważnym obszarze dla funkcjonowania społeczeństwa. Prezentowane są dane nt. liczby budynków według ich rodzaju, wielkości i wieku, z ujęciem zlokalizowanych w nich zasobów mieszkaniowych, a także liczebności mieszkań (szczególnie zamieszkanych), m. in. wg podmiotów będących właścicielami mieszkań.
-
31.01.2024 r. zostało udostępnione kolejne opracowanie zawierające wyniki NSP 2021 „Dojazdy do pracy w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”
Metodyka tego badania została opracowana na podstawie wcześniej przeprowadzonych prac związanych z realizacją zadania „Przepływy ludności związane z zatrudnieniem w 2006 r.” Tym razem dotychczasowe źródło danych dla tego tematu (rejestry podatkowe) zostało wzbogacone o zasoby innych gestorów. Pochodzące z tych źródeł informacje pozwoliły na dokonanie charakterystyki dojeżdżających do pracy według płci i wieku, a w szczególności umożliwiły dokładniejszą identyfikację terytorialną ich miejsca pracy, które w połączeniu z faktycznym miejscem zamieszkania tych osób wyznaczają kierunki przepływów związanych z pracą.
-
18.12.2023 r. zostało udostępnione opracowanie zawierające wyniki NSP 2021 w zakresie liczby, wielkości oraz składu pokoleniowego gospodarstw domowych „Rodziny w Polsce w świetle wyników NSP 2021”.
Czytelnicy znajdą również w publikacji informacje o liczbie i typach rodzin oraz rodzin z dziećmi, w tym dzieci do lat 24 na utrzymaniu. Oprócz tablic wynikowych publikację uzupełniają mapy i wykresy. Użytkownicy danych statystycznych analizujący dane spisowe zawodowo lub zgodnie z zainteresowaniami, korzystając z przekrojów terytorialnych zyskają wartościowy materiał porównawczy.
-
27.11.2023 r. udostępniliśmy publikację zawierającą wyniki NSP 2021 w zakresie obejmującym stan i strukturę demograficzną ludności, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, poziomu wykształcenia oraz niepełnosprawności „Stan i struktura demograficzno-społeczna i ekonomiczna ludności Polski w świetle wyników NSP 2021” .
Prezentowana publikacja zawiera szereg danych dotyczących stanu i struktury demograficznej ludności, kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, poziomu wykształcenia i niepełnosprawności (w tym m. in. według kategorii niepełnosprawności i miejsca zamieszkania). Publikację dopełniają dane charakteryzujące osoby przebywające w obiektach zbiorowego zamieszkania oraz osoby bezdomne (według płci i wieku).
-
5.10.2023 r. zostało udostępnione kolejne opracowanie zawierające wyniki NSP 2021 „Ludność na rynku pracy w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021” .
Udostępnione opracowanie zawiera dane spisowe oraz opis analityczny charakteryzujący aktywność ekonomiczną ludności w wieku 15 lat i więcej: pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo. Każda z grup została opisana pod względem cech społeczno-demograficznych. W publikacji porównano różne aspekty aktywności ekonomicznej ludności pomiędzy rokiem 2021 a 2011, interesujące ze względu na zmiany zachodzące na rynku pracy, w tym zmniejszenie liczby bezrobotnych jak i stopy bezrobocia, wzrost liczby pracujących i zmniejszenie liczby osób biernych zawodowo. Udostępnione zostały również porównania międzywojewódzkie oraz miasto-wieś.
-
28 września 2023 r. zostały opublikowane tablice publikacyjne z ostatecznymi danymi NSP 2021 w zakresie przynależności narodowo-etnicznej, języka używanego w domu oraz przynależności do wyznania religijnego. Dane dostępne są w na stronie stat.gov.pl w zakładce „Obszary tematyczne/Spisy powszechne”.
Zakres publikowanych danych: LUDNOŚĆ WEDŁUG RODZAJU I KOLEJNOŚCI IDENTYFIKACJI NARODOWO-ETNICZNYCH, LUDNOŚĆ WEDŁUG RODZAJU I LICZBY JĘZYKÓW UŻYWANYCH W DOMU, LUDNOŚĆ WEDŁUG PRZYNALEŻNOŚCI DO WYZNANIA RELIGIJNEGO
Podział: Polska, województwaAnalizy w obrębie tego obszaru tematycznego oraz bardziej szczegółowe zestawienia wyników wraz z informacjami z zakresu metodologii opracowania danych zostaną zaprezentowane w publikacji pn. Stan i struktura demogra¬ficzno–społeczna i ekonomicz¬na ludności Polski w świetle wyników NSP 2021, która ukaże się 27 listopada 2023 r.
-
31 sierpnia 2023 r. została opublikowana informacja sygnalna zawierająca ostateczne wyniki spisu powszechnego w 2021 r. „Migracje zagraniczne na pobyt czasowy – wyniki NSP 2021” .
Imigrantów przebywających czasowo w Polsce odnotowano 1 433 779, przy czym 73,1% z nich przebywało w miastach, a ponad 60% imigrantów nie przekroczyło 40-ego roku życia. Najwięcej imigrantów przybyło z Ukrainy (prawie 64%), dalej z Białorusi (4%) i na trzecim miejscu znalazła się Mołdawia (2%). Ponad 55% imigrantów przebywało na terenie województwa mazowieckiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i śląskiego.
Poza Polską czasowo przebywało w momencie spisu 1 447 386 osób mających stałem miejsce zamieszkania w kraju. Blisko 92% z nich przebywało za granicą 12 miesięcy i dłużej, a 8% do 12 miesięcy. Większość osób (61%) przebywających czasowo za granicą pochodziła z miast. Najwięcej osób przebywało w krajach europejskich (79,1%), ale też warto podkreślić, że Polacy przebywali na wszystkich kontynentach. W Wielkiej Brytanii, czasowo przebywało 25,9% wszystkich polskich emigrantów, w Niemczech 22,1%, a w Holandii 6,7%.
-
Wynikowe dane z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkać 2021 udostępniamy w formie informacji sygnalnych, publikacji oraz w Banku Danych Lokalnych (BDL). Znajdują się one w zakładce DANE - NARODOWE SPISY POWSZECHNE: GUS - Bank Danych Lokalnych (stat.gov.pl).
Dane udostępniane w BDL umożliwiają prowadzenie precyzyjnych analiz i prognoz, które mogą być wykorzystywane do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących wszystkich mieszkańców Polski.
Dane w BDL są publikowane w różnych agregacjach, m.in. gminy, powiatu lub makroregionu. Dostępność danych na poziomie lokalnym umożliwia mieszkańcom i instytucjom uczestniczenie w procesie analizy i wykorzystania danych do tworzenia kompleksowych rozwiązań uwzględniających różnorodność potrzeb i realiów lokalnych społeczności.
-
Kolejną publikacją opracowaną na podstawie wyników NSP 2021 jest „Starzenie się ludności Polski w świetle wyników narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021” .
Udostępniona publikacja prezentuje dane uzyskane w NSP 2021 w zakresie stanu i struktury ludności, stanu cywilnego, poziomu wykształcenia oraz niepełnosprawności osób oraz gospodarstw domowych z osobami w wieku 65 lat i więcej. Dane zebrane podczas NSP 2021 wskazują, że ludność Polski zmniejszyła się o 476 tys. Mediana wieku statystycznego mieszkańca Polski wyniosła 42 lata i była wyższa o 4 lata w porównaniu do NSP 2011. Średnio o 3 lata są starsi mieszkańcy miast od mieszkańców wsi. W okresie międzyspisowym przybyło prawie 2 miliony osób w wieku 60/65 lat i więcej, a zatem już przeszło co 5 mieszkaniec Polski ma ponad 60 lat.
-
Miło nam poinformować, że jest już dostępna publikacja dot. wyników NSP 2021 „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Ocena jakości danych”.
Dane uzyskane podczas spisu ludności i mieszkań stanowią podstawę do podejmowania niezliczonych kluczowych decyzji w zakresie programowania (planowania) społeczno-gospodarczego pomiędzy kolejnymi spisami zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Ze względu na znaczenie spisu, stawiane są często pytania co do jakości otrzymanych wyników, od których w znacznym stopniu zależy ich przydatność (użyteczność) w różnych zastosowaniach. Dane są najbardziej użyteczne wówczas gdy mają wysoką jakość. Dlatego też ocena spisu ludności i mieszkań jest kluczowa przede wszystkim w celu wzmacniania zaufania użytkowników do udostępnianych wyników. W publikacji „Ocena jakości danych” skoncentrowano się na dokonaniu oceny jakości wyników NSP 2021.
-
11 kwietnia 2023 r. została upowszechniona kolejna publikacja zawierająca dane z NSP 2021 „Wstępne wyniki NSP 2021 w zakresie struktury narodowo-etnicznej oraz języka kontaktów domowych” .
W spisie powszechnym w 2021 r. podobnie jak w 2011 r., przynależność narodowa i etniczna była określana w drodze swobodnej deklaracji spisywanych osób, przy umożliwieniu im wyrażenia złożonych deklaracji narodowościowych (identyfikacja pierwsza i identyfikacja druga). Najliczniejszą identyfikacją narodowościową odnotowaną w spisie wśród ogółu mieszkańców Polski była identyfikacja polska – 97,7% , inna niż polska 3,5%. Deklaracje śląskie i kaszubskie były najliczniej reprezentowane wśród deklaracji narodowo-etnicznych. Deklaracji śląskich w stosunku do identyfikacji innych niż polska było 43,7%, a kaszubskich 13,2%.
-
Miło nam poinformować, że jest już dostępna informacja sygnalna z danymi z NSP 2021 „Rodziny – wyniki wstępne Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”.
Opracowanie zawiera prezentację wstępnych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. w zakresie liczby i struktury rodzin według biologicznych typów. Dodatkowo dla szerszej charakterystyki podane zostały informacje o gospodarstwach domowych. Prezentowane informacje zostały opracowane w oparciu o ludność według definicji krajowej.
Ludność według definicji krajowej – stali mieszkańcy Polski - w tym osoby, które przebywają czasowo za granicą (bez względu na okres przebywania), ale zachowały stałe zameldowanie w Polsce. Do ludności nie są natomiast zaliczani imigranci przebywający w Polsce czasowo.
-
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021:
- informacja sygnalna opublikowana 27 stycznia 2022 r. Informacja o wstępnych wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
- raport metodologiczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Metodologia i organizacja badania
- zapis konferencji inaugurującej III Kongres Demograficzny Ogłoszenie pierwszych wstępnych wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (konferencja odbyła się 27.01.2022 r.)
- informacja sygnalna opublikowana 26 kwietnia 2022 r. NSP 2021. Wyniki wstępne
- raport metodologiczny opublikowany 23 maja 2022 r. Raport zawierający wstępne wyniki NSP 2021
-
Miło nam poinformować, że jest już dostępna publikacja z danymi z NSP 2021
„Ludność rezydująca - informacja o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2022”Publikacja zawiera wyniki ostateczne NSP 2021 w zakresie liczby ludności rezydującej według płci i wieku. Dane prezentowane są w tablicach umożliwiających porównanie wyników spisów w latach 2011 i 2021.
W przekrojach wojewódzkich przedstawiono dane z NSP 2021 dotyczące przyrostów/ubytków ludności rezydującej w okresie międzyspisowym.
Według ostatecznych wyników NSP 2021 liczba ludności rezydującej w Polsce liczyła 37 019 327 osób. Analizując wyniki NSP 2021 w porównaniu z NSP 2011 można stwierdzić, że liczba ludności rezydującej zmniejszyła się o 2,7%.
-
20 wrzenia 2022 r., udostępniona została informacja sygnalna „Informacja o wynikach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 na poziomie województw, powiatów i gmin” . Zawiera ona ostateczne wyniki z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 obejmujące liczbę ludności wg płci i wieku, liczbę budynków i mieszkań (zamieszkanych i niezamieszkanych) na poziomie gmin.
W publikacji dostępne są tablice porównujące wyniki spisów powszechnych w 2011 r. i 2021 r., dotyczące ludności ogółem i w podziale na płcie, ludność w miastach i na wsi, gmin i miast o największym ubytku i największym przyroście ludności oraz liczby mieszkań i budynków na wsi i w miastach i gmin o największym przyroście i największym ubytku mieszkań. Wizualizacje te doskonale obrazują aktualną sytuacje demograficzną w Polsce.
-
20.09.2022 r. o godz. 11:00 rozpocznie się konferencja prasowa Prezesa GUS, na której zostaną zaprezentowane wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Dane zostaną zaprezentowane w uwzględnieniem podziału na województwa, powiaty i gminy i obejmować będą:
1. Liczbę ludności według płci i wieku:
- Liczbę ludności Polski w dniu 31 marca 2021 r. w porównaniu z NSP 2011
- Ludność w miastach oraz na wsi w latach 2011 i 2021
- Ludność według województw w latach 2011 i 2021
- Przyrosty/ubytki liczby ludności miejskiej i wiejskiej według województw w latach 2011 i 2021
- Ludność według płci i wieku w latach 2011 i 2021
- Gminy o ubytku i przyroście ludności
- Gminy z odsetkiem ludności w wieku 65 lat i więcej
2. Liczbę budynków i mieszkań (zamieszkanych i niezamieszkanych). -
Badanie sytuacji osób na rynku pracy jest jednym z obszarów badanych w spisie powszechnym. Prezentujemy informację sygnalną „Status osób na rynku pracy – wyniki wstępne NSP 2021” .
Opracowanie zawiera dane o pracujących, bezrobotnych oraz stopie bezrobocia według płci, miejsca zamieszkania i wieku. Dane dostępne są w układzie województw. Wymaga podkreślenia fakt, że okresem obserwacji był tydzień poprzedzający moment krytyczny spisu, tj. 25-31 marca 2021 r., a badaniem objęto osoby w wieku 15 lat i więcej.
W porównaniu NSP 2021 z NSP 2011 odnotowano wzrost liczby pracujących o 13,8% oraz spadek liczby bezrobotnych o 68,6%, zwiększyła się liczba pracujących mężczyzn (o 10,0%) i kobiet (o 18,4%). Natomiast liczba pracujących zamieszkałych w miastach była większa w NSP 2021 o 12,9%, a pracujących mieszkańców wsi o 15,3%. Pomiędzy spisami zbiorowość bezrobotnych kobiet i mężczyzn uległa zmniejszeniu odpowiednio o 70,5% i 66,9% (wobec stanu z końca marca 2011 r.).
-
Miło nam poinformować, że jest już dostępna publikacja z danymi z NSP 2021 Wyposażenie mieszkań i budynków w instalacje i urządzenia techniczne – wyniki wstępne NSP 2021 .
Publikacja zawiera wyniki wstępne NSP 2021 obejmujące wyposażenie mieszkań w wodociąg, ustęp, łazienkę, centralne ogrzewanie i gaz z sieci oraz budynków w wodociąg, kanalizację, centralne ogrzewanie i gaz z sieci. Dane prezentowane są w tablicach umożliwiających porównanie wyników spisów w latach 2011 i 2021.
-
Udostępniamy kolejną publikację prezentującą wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 „Ludność według cech społecznych – wyniki wstępne NSP 2021” .
Publikacja obejmuje dane na temat ludność wg poziomu wykształcenia, płci i wieku oraz uwagi metodyczne. Wyniki NSP 2021 pozwoliły na ustalenie najwyższego ukończonego poziomu wykształcenia wszystkich osób w wieku 13 lat i więcej, na dzień referencyjny spisu tj. na 31 marca 2021 r.
-
Zapraszamy do zapoznania się z najnowsza publikacją „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Raport z wstępnych wyników”
Opracowanie przedstawia wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony na terenie Polski w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r.
-
Konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań został rozstrzygnięty.
Znamy laureatów spośród ponad 700 gmin! Serdecznie dziękujemy wszystkim gminom za aktywne promowanie idei samospisu w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz za udział w zwiększaniu świadomości obywateli o obowiązku spisowym.Uczestnicy konkursu przekonali się, że samospis to wygodna i bezpieczna metoda dopełnienia obowiązku spisowego. Lista Laureatów dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/cyfrowa-gmina-nsp-2021/
-
Podczas III Kongresu Statystyki Polskiej zostały opublikowane kolejne wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
Zaprezentowane dane dotyczą liczby ludności wg płci i wieku, w tym grup ekonomicznych, kraju urodzenia, obywatelstwa (kraje UE, spoza UE), stanu cywilnego, wskaźnika feminizacji, gęstości zaludnienia, a także liczby mieszkań i budynków z mieszkaniami, powierzchni użytkowej mieszkań, liczby izb w mieszkaniach oraz liczby mieszkań i budynków według statusu zamieszkania. Informacje zostały przestawione w podziale administracyjnym: Polska, województwa. -
Już 26 kwietnia 2022 r. zostaną ogłoszone kolejne wstępne wyniki NSP 2021.
Prezentowane dane będą dotyczyć liczby ludności wg płci i wieku, w tym grup ekonomicznych, kraju urodzenia, obywatelstwa (kraje UE, spoza UE), stanu cywilnego, wskaźnika feminizacji, gęstości zaludnienia, a także liczby mieszkań i budynków z mieszkaniami, powierzchni użytkowej mieszkań, liczby izb w mieszkaniach oraz liczby mieszkań i budynków według statusu zamieszkania. Informacje zostaną przestawione w podziale administracyjnym: Polska, województwa. -
Podczas dzisiejszej Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny, Prezes GUS – dr Dominik Rozkrut przedstawił pierwsze wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, odbyło się z udziałem Głowy Państwa w Pałacu Prezydenckim i było transmitowane online. Pierwsze wstępne wyniki Spisu Powszechnego dotyczą liczby i struktury ludności Polski oraz liczby mieszkań i budynków w naszym kraju.
-
Pierwsze wstępne wyniki NSP 2021 zostaną ogłoszone 27 stycznia 2022 r., podczas Konferencji Inaugurującej III Kongres Demograficzny pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie w Pałacu Prezydenckim o godz. 12.00. Konferencja będzie transmitowana online. Transmisja konferencji dostępna będzie na kanałach GUS w mediach społecznościowych ( Facebook i Twitter !) oraz na kanałach Kancelarii Prezydenta RP.
-
Po trzynastu latach od odzyskania przez Polskę niepodległości, dokładnie 9 grudnia 1931 r., na podstawie ustawy z 14 października 1931 r., przeprowadzono drugi powszechny spis ludności. Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 września 1931 r. ustaliło jego zakres, organizację, zasady prawne, obowiązki i zadania służb spisowych.
-
Od 12 do 24 listopada 2021 r. przeprowadziliśmy badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym. Badanie miało na celu ocenę jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Uzyskane wyniki przyczynią się również do udoskonalania przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych.
-
24 listopada 2021 r. jest ostatnim dniem realizacji badania kontrolnego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spisy powszechne organizowane są w odstępach dziesięcioletnich, a zatem kolejny spis Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi w 2031 r.
-
Trwa badanie kontrolne w Spisie Powszechnym 2021.
Przypominamy, że:
• Badanie kontrolne dotyczy tylko wylosowanych mieszkań;
• Celem badania kontrolnego jest jedynie ocena jakości danych pozyskanych w Spisie Powszechnym 2021, który zakończył się 30 września; ... -
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 12 do 24 listopada 2021 r. Jest to badanie reprezentacyjne, przeprowadzane metodą wywiadu telefonicznego.
-
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 przeprowadzane będzie od 12 listopada do 24 listopada 2021 r. jako badanie reprezentacyjne, metodą wywiadu telefonicznego.
-
Od 12 do 24 listopada br. zostaną przeprowadzone wywiady telefoniczne w losowo wybranych, uprzednio spisanych mieszkaniach, w ramach badania kontrolnego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
-
Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.
-
30 września br. zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Był to najnowocześniejszy spis ze wszystkich przeprowadzonych dotąd w Polsce, został zrealizowany w całości z wykorzystaniem internetowej aplikacji do zbierania danych. Digitalizacja spisu wpływa także na szybkość opracowywania danych.
-
Od 1 kwietnia do 30 września br. (do godzimy 24:00) trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane jest raz na 10 lat w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, takich jak UE i ONZ.
-
Spisać będzie można się do godz. 24:00.
Wybrane punkty spisowe będą działać tego dania do północy https://spis.gov.pl/punkty_otwarte_30_wrzesnia_2021/
Zapraszamy do spisywania się. Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny.
-
30 września 2021 r. to data szczególna dla statystyki publicznej – w dniu zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 obchodzimy setną rocznicę pierwszego spisu powszechnego w odrodzonej Polsce.
-
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą urządzeń elektronicznych, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w trakcie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.
-
Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wiele osób, które jeszcze nie wzięły w nim udziału, tłumaczy się brakiem czasu. Z myślą o nich Główny Urząd Statystyczny, 16 Urzędów Statystycznych (w miastach wojewódzkich) oraz wybrane punkty spisowe na terenie całego kraju, w najbliższą sobotę – 25 września, wydłużają godziny pracy aż do godziny 24.00. Lista otwartych placówek dostępna jest na: https://spis.gov.pl/noc_spisowa/. Nocne spisywanie jest również możliwe za pośrednictwem infolinii spisowej: 22 279 99 99, która w najbliższą sobotę będzie czynna do północy.
-
15 września 2021r. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Pan dr Dominik Rozkrut podpisał Porozumienie o współpracy z Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Panią prof. dr hab. Gertrudą Uścińską. Porozumienie dotyczy współpracy między urzędami w zakresie popularyzacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i zobowiązuje obie strony do wspólnego działania w zakresie szerszego dotarcia z kampanią informacyjną i promocyjną do pracowników, klientów i interesariuszy ZUS.
-
Od 13 do 30 września br. infolinia spisowa, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do Państwa dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele - w godzinach od 8:00 do 20:00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut. -
Za nami uroczyste wręczenie nagród głównych w Loterii Spisowej. W zorganizowanej 6 września br. gali udział wziął udział Prezes Głównego Urzędu Statystycznego oraz przedstawiciele Centralnego Biura Spisowego, organizatora loterii – Unique One i zwycięzcy nagród głównych w loterii. Wydarzenie rozpoczęło krótkie wystąpienie Prezesa GUS, Dominika Rozkruta, który pogratulował zwycięzcom i podkreślił, jak ważny jest udział w Narodowym Spisie Powszechnym oraz zachęcił osoby, które jeszcze się nie spisały…
-
Od 6 do 11 września br. infolinia spisowa 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora) działa w godzinach od 8:00 do 18:00. W niedzielę 12 września br. infolinia będzie nieczynna. Przypominamy, że na infolinii można się również spisać oraz zweryfikować tożsamość rachmistrza: wybierz 1 – spis przez telefon, wybierz 2 – informacje na temat spisu oraz weryfikacja tożsamości rachmistrza. O tym warto pamiętać w spisie powszechnym: spis powszechny trwa do 30 września br.,…
-
W najbliższy poniedziałek, 6 września br., 16 samochodów osobowych Toyota YARIS trafi do zwycięzców finałowego losowania loterii Narodowego Spisu Powszechnego W uroczystości, która odbędzie się w Warszawie, weźmie udział Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, który osobiście pogratuluje Zwycięzcom. Na profilach GUS w mediach społecznościowych będą dostępne relacje z tego wydarzenia. Zwycięzcy loterii spisowej zostali wyłonieni 14 lipca br. spośród miliona dwustu tysięcy zarejestrowanych uczestników loterii, po jednej…
-
We wrześniu br. infolinia spisowa 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora) będzie pracować także w soboty. od 1 do 4 września od 8:00 do 18:00 5 września nieczynna Wszystkim osobom, które się jeszcze nie spisały przypominamy, że pod numerem infolinii spisowej również można dokonać spisu! wybierz 1 – spis przez telefon, wybierz 2 – informacje na temat spisu oraz weryfikacja tożsamości rachmistrza. O zmianach godzin działania infolinii w kolejnych…
-
Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Do tego czasu każdy pełnoletni mieszkaniec Polski musi wywiązać się z obowiązku spisowego. Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju. Samodzielne wypełnienie formularza spisowego on-line (na stronie spis.gov.pl) lub telefonicznie (pod numerem infolinii spisowej: 22 279 99 99) trwa tylko kilka…
-
Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 masz do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz – nie czekaj do 30 września! Pamiętaj, że udział w spisie to twój obowiązek. Masz wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego: Najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na , to zajmie tylko kilka minut. zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,…
-
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września br. W spisie można wziąć udział na wiele sposobów. Podstawową i najwygodniejszą metodą przekazania danych spisowych dla respondentów jest wypełnienie formularza spisowego za pomocą aplikacji udostępnionej na stronie: . Istnieje również możliwość spisania się w urzędzie gminy na specjalnie w tym celu utworzonym stanowisku komputerowym. Dla respondentów, którzy nie mają możliwości spisania się…
-
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.…
-
Wystartował konkurs Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę. Wystarczy spisać się samodzielnie przez Internet, a następnie zachęcić do tego rodzinę, znajomych i osoby z najbliższego otoczenia. Najbardziej cyfrowa gmina otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe! Przypominamy, że spis trwa do 30 września 2021 r. Na czym będzie polegało zadanie konkursowe? Zadaniem konkursowym jest zachęcenie przez gminy jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego,…
-
14. lipca o godzinie 12:00 odbyło się finałowe losowanie loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Wzięło w nim udział ponad milion dwieście zarejestrowanych uczestników, wśród których rozlosowano 16 samochodów osobowych Toyota YARIS, po jednym w każdym województwie. Wyniki finałowego losowania (oraz wcześniejszych losowań nagród I i II stopnia) można sprawdzić na stronie: https://loteria.spis.gov.pl/#wyniki. Wylosowani laureaci otrzymają także informację o wygranej za pośrednictwem wiadomości e-mail na adres podany przy rejestracji…
-
Już 14 lipca o 12:00 odbędzie się losowanie nagród głównych w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań! Do udziału w loterii wpłynęło do organizatora ponad milion dwieście tysięcy zgłoszeń – najwięcej z województwa wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. Dotychczas przeprowadziliśmy 6 losowań nagród I i II stopnia, tj. kart przedpłaconych o wartości 1000 i 500 zł. Osoby, które jako pierwsze dołączyły do loterii, miały szansę na zwycięstwo w każdym z nich, a ci…
-
Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br. Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie pozostaje samospis. Można go wykonać o każdej porze na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym. Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową lub telefoniczną do momentu aż…
-
Przypominamy, że dziś jest ostatni dzień na rejestrację zgłoszeń do loterii Narodowego Spisu Powszechnego! Wszystkie osoby, które jeszcze dzisiaj tj. 7 lipca br. spiszą się przez Internet i dokonają poprawnego zgłoszenia do loterii poprzez formularz https://loteria.spis.gov.pl/#formularz, wezmą udział w 2 ostatnich losowaniach:1) w najbliższy piątek – 9 lipca br. – w którym rozlosowane będą karty przedpłacone o wartości 1000 zł i 500 zł2) 14 lipca br. w losowaniu finałowym z pulą 16 samochodów…
-
Na stronie https://pjm.spis.gov.pl można skorzystać z wideoczatu w Polskim Języku Migowym (PJM). Wybierając wideoczat z tłumaczem migowym, można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na stronie Narodowego Spisu Powszechnego. Tłumacz jest do dyspozycji internautów od poniedziałku do piątku (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy) w godzinach od 8:00 do 16:00. Tłumacz w trakcie połączenia nie ma możliwości przeprowadzenia spisu. Spis przeprowadzają powołani w tym celu rachmistrzowie. Aby umówić…
-
Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. W prosty sposób można sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego. Poproś rachmistrza aby wylegitymował się identyfikatorem i zweryfikuj jego tożsamość poprzez: specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie , kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2…
-
Już od jutra tj. od 23.06 br. rachmistrzowie spisowi zaczną odwiedzać respondentów, którzy do tej pory nie spisali się przez Internet, na infolinii lub w trakcie wywiadu telefonicznego. Rachmistrza, który odwiedza respondenta w celu przeprowadzenia wywiadu spisowego można poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi. Identyfikator musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko wraz ze zdjęciem, numer identyfikatora oraz hologram, nazwę i logo…
-
Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza? Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym. Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu…
-
Prezes GUS podjął decyzję o zawiadomieniu Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie, występując z wnioskiem o wszczęcie dochodzenia dyscyplinarnego dotyczącego wypowiedzi adwokata Jacka Wilka. Ma to związek z odbywającym się Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 i dotychczasową aktywnością w mediach społecznościowych p. J. Wilka, który nawoływał do uchylania się od realizacji ustawowego obowiązku spisania się poprzez bojkotowanie spisu powszechnego. W szczególności dotyczy to wystąpień publicznych, w których informował, że nie ma obowiązku wzięcia…
-
Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955). Odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym, na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955), podlega karze grzywny. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r.…
-
Każdy kto ma problemy z zalogowaniem się do aplikacji spisowej Narodowego Spisu Powszechnego może skorzystać z infolinii 22 279 99 99. Wystarczy wybrać 1 a następnie 2 „pomoc i informacje o NSP”. Polecamy spisywanie się przez Internet ponieważ jest to najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Czy wiesz, że spisując się przez internet można wygrać atrakcyjne…
-
W związku z ustawowym dniem wolnym od pracy w dniu 3 czerwca br. infolinia spisowa (22 279 99 99) będzie nieczynna. W tym czasie zachęcamy do samospisu przez internet. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Dodatkowo spisując się przez internet zyskują Państwo możliwość wzięcia udziału w loterii, w której można wygrać atrakcyjne nagrody! Aby wziąć udział w kolejnym…
-
Wziąłeś udział w spisie? Weź również udział w loterii i graj o nagrody. Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii i zarejestruj go na stronie: https://loteria.spis.gov.pl/#formularz. Loteria podzielona jest na 6 etapów, w których rozlosowane zostaną karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł oraz finał – w którym do wygrania będzie 16 samochodów osobowych marki Toyota YARIS. Aby wziąć udział w danym etapie należy zarejestrować…
-
Do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – pomogą oni spisać się respondentom, którzy nie spisali się dotychczas samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefonicznie na infolinii spisowej. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99. Jeśli już zrealizowałeś obowiązek spisowy przez Internet albo poprzez infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić do Ciebie w tej sprawie.…
-
21 maja br. o godz. 12:00 odbędzie się drugie losowanie nagród w Loterii, z którego transmisja odbędzie się na profilach GUS na Facebooku i YouTube. Rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł. W Loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w Loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu oraz do 19 maja br. prawidłowo zarejestrowały…
-
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Główny Urząd Statystyczny i „Głos Seniora” zaprasza na wydarzenie online transmitowane na profilach Facebook organizatorów, które odbędzie się w piątek 14 maja br. o godz. 14:00. Wydarzenie zorganizowane jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia…
-
Od 6 do 11 maja br. trwa nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych posługujących się Polskim Językiem Migowym. W celu zapewnienia osobom niesłyszącym możliwości spisania się z pomocą rachmistrza, Centralne Biuro Spisowe (CBS) podjęło decyzję o uruchomieniu naboru uzupełniającego na rachmistrzów posługujących się Polskim Językiem Migowym PJM). Zatrudnienie rachmistrzów posługujących się językiem migowym ma zapewnić możliwość skorzystania z metody uzupełniającej spisu – tj. wywiadu z rachmistrzem –…
-
7 maja br. o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze losowanie nagród w Loterii, z którego transmisja odbędzie się na profilach GUS na Facebooku i YouTube. Rozlosowanych zostanie 160 kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 80 kart przedpłaconych o wartości 1000 zł. W Loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w Loterii i za pośrednictwem wiadomości e-mail otrzymały 10-znakowy alfanumeryczny kod potwierdzający dokonanie samospisu oraz do 5 maja…
-
W związku z rozpoczęciem pracy przez rachmistrzów telefonicznych od 4 maja br., informujemy w jaki sposób można zweryfikować jego tożsamość: Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ Poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza. Aby spisać się bezpiecznie należy pamiętać, że: Rachmistrzowie będą dzwonić…
-
Od 4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić z numeru 22 828 88 88. Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją…
-
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem. Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się…
-
Wziąłeś udział w spisie? Weź również udział w loterii i graj o nagrody. Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii. Zarejestruj otrzymany kod od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś! Im szybciej zarejestrujesz się w loterii, tym więcej szans masz na wygraną! Każdy zarejestrowany kod ma…
-
Serdecznie zachęcamy do udziału w loterii promocyjnej związanej z udziałem w spisie powszechnym. W loterii może wziąć udział każdy, kto samodzielnie spisze się przez Internet na spis.gov.pl. Zgłoszenia przyjmujemy już od 22 kwietnia 2021 r.
-
Wszystkie dane przetwarzane przez statystykę publiczną są bezpieczne i podlegają specjalnej ochronie (tajemnica statystyczna). Zwracam też uwagę, że podszywanie się pod czyjąś tożsamość w celu zalogowania się do formularza spisowego jest przestępstwem, zgodnie z art. 190a Kodeksu Karnego. Każde takie zdarzenie GUS będzie zgłaszał na policję i do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
-
W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej…
-
Prezydent Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021. Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021. Pozostałe zmiany dotyczą m.in.: ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad; dostosowania przepisów…
-
Opublikowaliśmy już pytania z formularza spisowego do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Teraz zapraszamy również do zapoznania się z wersją demo formularza spisowego Mamy nadzieję, że ta możliwość pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek.
-
Publikujemy pytania z formularza spisowego do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią. Mamy nadzieję, że ta możliwość pozwoli każdemu w prosty sposób spisać się samodzielnie przez Internet i spełnić swój obowiązek.
-
Nabór na rachmistrzów spisowych we wszystkich gminach będzie przedłużony do 16 lutego. Wszystkie informacje dotyczące zasad rekrutacji na rachmistrzów spisowych znajdują się pod adresem: spis.gov.pl/do-9-lutego-br-urzedy-gmin-prowadza-nabor-na-rachmistrzow-spisowych/
-
We wtorek 2 lutego 2021 roku rząd przyjął projekt noweli ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. Spis powszechny rozpocznie się dnia 1 kwietnia 2021 r., a zakończy 30 września 2021 r. Projekt został przedłożony przez Prezesa GUS. Zmiany mają umożliwić efektywne przeprowadzenie spisu w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19. Najważniejsze przyjęte rozwiązania: wydłużenie czasu trwania NSP 2021 o trzy…
-
AKTUALIZACJA 09.02.2021: Nabór na rachmistrzów spisowych we wszystkich gminach będzie przedłużony do 16 lutego. Główny Urząd Statystyczny informuje o rozpoczęciu naboru na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W związku z rozpoczynającym się 1 kwietnia Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 informujemy że od 1 do 9 lutego trwa nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych. Nabór na rachmistrzów przeprowadzają Gminni Komisarze…
-
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Ustawa reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2021 r. Spis powszechny to badanie przeprowadzane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, realizowane co 10 lat, które dostarcza administracji publicznej, organom rządowym i samorządowym, instytucjom naukowymi…