Od 4 lat posiadam obywatelstwo norweskie i na stałe mieszkam w Norwegii. Nadal jestem zameldowana na pobyt stały w Polsce, ale nie planuję powrotu do Polski. Prawdopodobnie w czasie trwania spisu będę przebywała ok. dwóch tygodni w Polsce, mieszkając w tym czasie u znajomych. Czy będąc obywatelką Norwegii oraz Polski, powinnam wziąć udział w spisie oraz jak to zrobić?

Tak, jest Pani objęta spisem, ponieważ ma Pani polskie obywatelstwo i nie dokonała Pani wymeldowania z pobytu stałego w Polsce w związku z wyjazdem za granicę na stałe. Spisu może Pani dokonać przez Internet za pośrednictwem aplikacji, która jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl. Po zalogowaniu się proszę wypełnić przeznaczony dla Pani kwestionariusz.

Informacje dotyczące miejsca zamieszkania należy podać według stanu w dniu 31.03.2021 r. Zgodnie z przekazaną informacją, mieszka Pani w Norwegii, a przyjazd do Polski będzie związany tylko z odwiedzinami, nie należy go zatem traktować jako zmianę miejsca zamieszkania. Określając swoje miejsce zamieszkania w kwestionariuszu spisowym powinna Pani podać kraj „Norwegia”.