List Prezesa GUS – Głównego Komisarza Spisowego do mieszkańców 16 gmin objętych obowiązkiem udziału w drugim spisie próbnym

Potrzebujemy Twojej pomocy, aby w przyszłym roku policzyć wszystkich mieszkańców Polski i wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce. Twoje zaangażowanie i udział w spisie próbnym pomoże nam przygotować się do realizacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r.

Weź udział w spisie próbnym od 1 do 30 kwietnia 2020 r., wypełniając formularz elektroniczny na stronie: spis.gov.pl.

Do wszystkich mieszkańców gmin wytypowanych do spisu próbnego list skierował dr Dominik Rozkrut, Prezes GUS.

W liście znajduje się specjalny kod mieszkania. Jeśli nie możesz się zalogować do aplikacji spisowej przez numer PESEL lub Krajowy Węzeł Identyfikacji Elektronicznej (profil zaufany), by dokonać samospisu, wówczas możesz użyć tego kodu do logowania. WAŻNE! Kodu możesz go użyć tylko raz!

Wzór listu zamieszczamy poniżej.

UWAGA! Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, może się tak zdarzyć, że list nie zostanie dostarczony do wszystkich gospodarstw domowych i mieszkańców gmin. Jeśli nie otrzymałeś/aś listu, a nie masz możliwości, by zalogować się do aplikacji spisowej, czekaj spokojnie na telefon od telerachmistrza po 8 kwietnia.

Zawsze, kiedy masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza drugiego spisu próbnego, zadzwoń na 22 279 99 99, wew. 8. Pod tym samym numerem zweryfikujesz rachmistrza, który może się z Tobą kontaktować drogą telefoniczną.

Aktualne informacje o spisie próbnym i Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 znajdziesz na stronie: spis.gov.pl.

Copyright © 2019 - 2020 Główny Urząd Statystyczny